מזרן ויסקו כל היתרונות והחסרונות

ויסקו הוא ספוג אלסטי הנקרא גם ספוג הזיכרון, הוא נקרא כך כיוון שויסקו מתרכך ברגע ששוכבים עליו, זאת בזכות חום הגוף שלנו אשר נפלט מהגוף במהלך השכיבה על המזרן, תוך מספר דקות מרגע השכיבה על הויסקו, החומר מתחמם לטמפרטורה של גוף האדם, ומאפשר שקיעה בתוך החומר. כאשר קמים מהמזרן, הויסקו מתאושש במהרה וחוזר לצורתו המקורית.

ויסקו משולב בדרך כלל בחלק העליון של המזרן, תפקידו לייצר רכות במגע הראשוני של המזרן עם הגוף, ובכך לייצר תחושת נוחות מוגברת. חשוב להבין מזרני ויסקו משתנים במרקמים שלהם לפי עובי הויסקו המשולב במזרן והשכבות השונות, ויסקו בדרך כלל ישולב בחלקו העליון של המזרן כדי לייצר שכבת רכות ופינוק, אך יחד עם זאת, ככל שעובי הויסקו גדל כך המזרן יספק יותר רכות.

למי מומלץ מזרן ויסקו?

מזרנים עם ויסקו ידועים כמפחיתי לחצים ומתאימים במיוחד עבור אנשים הסובלים מכאבים שונים כמו כאבי מפרקים, עצמות בולטות בגב או כאבים מפושטים בגוף. בדרך כלל לאנשים אלו מתאים מזרן רך אשר ידע לספוג את משקל הגוף לתוכו. לרוב האנשים מתאים לשלב ויסקו ולטקס במזרן, בשכבות עדינות בחלקו העליון של המזרן, תפקידן יהיה לתת רכות מינימליסטית אשר לא תבטל את התמיכה של המזרן לאורך הלילה.

למי לא מומלץ לשלב ויסקו במזרן?

מזרן ויסקו נחשב למזרן יחסית רך, ככל ששכבת הויסקו עבה יותר, כך גם המזרן יהיה רך יותר, לא לכל אדם מתאים מזרן ויסקו רך וגם לא כולם מעדיפים.  כמו כן לאנשים אשר סובלים מחום גוף גבוה והזעות במהלך הלילה לא מומלץ לשכב על מזרן המשלב שכבה עבה של ויסקו, זאת מכיוון שויסקו יודע לשמור על טמפרטורת הגוף ולשמור עליה ובכך לא להפיג את תחושת החום והזיעה או אף להחמירה.

מה ההבדל בין ויסקו ללטקס?

ויסקו ולטקס שניהן שכבות רכות ואלסטיות אשר לרוב משולבות בתעשיית המזרנים. כשמדברים על שכבת ויסקו ולטקס לרוב נדבר על שכבה רכה אשר שוקעת בעת השכיבה עליה, כך יכולה השכבה במזרן לספק תמיכה מקיפה לצד נוחות מירבית. ניתן לייצר מזרן עם שכבת ויסקו בלבד או מזרן עם שכבת לטקס בלבד, כמו כן ניתן לייצר מזרן המכיל את שני השכבות יחד באותו מזרן.

ההבדל בין ויסקו ללטקס, מלבד סוג החומר, הוא גם המרקם והתחושה בזמן השכיבה על המזרן, ויסקו תופס את צורת הגוף בעוד לטקס מאפשר לגוף רכות בשילוב של תמיכה מלאה. שכבת הויסקו היא שכבת ספוג ייחודית אשר פותחה על ידי סוכנות החלל האמריקאית כדי להתאים לשימושם של האסטרונאוטים בחלל ואילו שכבת הלטקס מיוצרת מחומר טבעי אשר מופק מהשרף של עץ הגומי.

חומר הויסקו הוא אחד החומרים הבודדים שהגיעו מהתעשייה היישר לצרכן הפרטי, בתי החולים החלו לראשונה להשתמש במזרני הויסקו, כמזרנים שהתאימו לחולים ששכבו 24 שעות ביממה והמטרה הייתה למנוע מהם פצעי לחץ.
שכבת הלטקס מיוצרת מחומר טבעי ויש לה יכולת למנוע הצטברות חיידקים, לכן לטקס מהווה חומר גלם עיקרי במוצרים לשימוש רפואי כמו כפפות ועוד.
כמו כן הלטקס נחשב לחומר אנטי-בקטריאלי שדוחה את קרדית האבק ולכן נחשב מצוין לאנשים הסובלים מאלרגיות שונות כמו אלרגיה לאבק. למידע נוסף על שכבת הלטקס במזרנים >>

מידע נוסף בנושא מזרנים

מזרן בהתאמה אישית

מזרן אורטופדי לכאבים ובעיות בגב

מה זה מזרן אנטומי

אז מזרן עם, או בלי קפיצים?

מזרן לטקס – כל מה שצריך לדעת

איך לבחור את המזרן המומלץ ביותר?

מוצרים שצפית בהם לאחרונה

לא צפית במוצרים עדיין...

אנחנו יודעים מה טוב לשינה שלך

בפולימדיה אנו מייצרים את המזרנים בהתאמה אישית מלאה עם הרכב שכבות אשר משתנה בעובי ובצפיפות של כל שכבה ושכבה. אנו מתאימים את המזרן על סמך משקל הגוף, הגובה, אם קיימת בעיה בריאותית, דרגת הקושי הרצויה ועוד.  מטרת השילוב הנכון של כל השכבות ביחד היא לייצר תמיכה מירבית לגוף.  מזרנים בהתאמה אישית יכולים להיות מזרונים המשלבים שכבת ויסקו, שכבת לטקס או מזרנים אשר משלבים ויסקו ולטקס יחד במזרן אחד, כמו כן הם יכולים להיות מזרנים אורטופדיים עם שכבה ייחודית לפיזור לחצים.

מלאו את השאלון הייחודי שיעזור לנו להרכיב עבורכם את המזרן המושלם

המוצרים שלנו

השאירו פרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת ביותר!

המלצות מכאלה שכבר הבינו
שקיימת חווית שינה

טובה יותר

תכירו את השכבה האנטומית הייחודית שלנו.

כל מזרן המשלב את השכבה האנטומית שלנו נחשב למזרן אנטומי –
שכבה זו אחראית על פיזור לחצים אחיד של משקל הגוף על פני שטח המזרן,
מה שתורם לאיזון ויציבות בזמן השינה וכן לשינה עמוקה ובריאה יותר.
שכבה אנטומית במזרן מסייעת לשפר את זרימת הדם בגוף ולאזן את
הסירקולציה של הדם בתא, בכך תורמת לזרימה תקינה של הדם אל מערכות
שונות בגוף אשר מתחדשות ומתפקדות דווקא בזמן השינה שלנו.

המלצות מכאלה שכבר הבינו
שקיימת חווית שינה

טובה יותר

אולי יעניין אותך גם...

מזרן בהתאמה אישית

מזרן אורטופדי לכאבים ובעיות בגב

מה זה מזרן אנטומי

אז מזרן עם, או בלי קפיצים?

מזרן לטקס – כל מה שצריך לדעת

מזרן ויסקו כל היתרונות והחסרונות

איך לבחור את המזרן המומלץ ביותר?

חברים במועדון הלקוחות מקבלים הטבות ומבצעים לפני כולם

הרשמו עכשיו וקבלו ישירות למייל 10% הנחה לקניה ראשונה באתר

תנאי ביטולים והחזרים

  1. המזמין מקבל המוצר/ים (לא כולל מיטות ואביזרי ריהוט), לתקופת ניסיון של עד 100 יום ללא ניילון, במידה ובתום תקופת הניסיון יבקש המזמין להחליף את המוצר/ים, יהיה על המזמין לספק או לשלוח את המזרן למפעל על חשבונו, החברה מתחייבת כי באותו היום תשנה את הרכב השכבות ללא עלות והוא יהיה מוכן לאספקה, במידה והמזמין יבקש תוספת שכבות שאינה כלולה במפרט המזרן המקורי, השכבות יהיו בעלות נוספת.

תנאי ההזמנה והניסיון הם בכפוף לנהלי החברה וכמפורט להלן:

  1. ידוע למזמין שהמוצרים ניתנים לו לתקופת ניסיון של עד 100 יום מיום אספקתם אליו (להלן “תקופת הניסיון”).
  2. ידוע למזמין שיוסר בנוכחותו הניילון מהמוצרים. לחלק העליון של המוצרים מצורפת רפידת מגן מזרן (להלן “מגן המזרן”) שאסור עליו להסירו ו/או להשחיתו כל עוד המוצרים נמצאים אצלו בתקופת הניסיון.
  3. המזמין מתחייב שבכל תקופת הניסיון יקפיד להניח מעל משטח בסיס המיטה סדין ו/או שמיכה כך שתחתית המזרן לא תגיע למגע ישיר עם משטח בסיס המיטה.
  4. ידוע למזמין שבמידה ויבחר להחליף את המוצרים במהלך 100 ימי הניסיון יהיה עליו להתקשר למחלקת קשרי הלקוחות בטלפון: 03-559-7857.
  5. במידה והמזמין יהיה מעוניין להחליף או לשנות את הרכב השכבות של המזרן שרכש, יהיה על המזמין להביא את המזרן למפעל וכן לדאוג לאיסוף לאחר מכן. במידה ויהיה מעוניין בשירותי ההובלה של החברה מביתו למפעל החברה ובחזרה, יישא המזמין רק בתשלום בגין דמי הובלת המזרן בסך של 200 ₪ לכל כיוון.
  1. ידוע למזמין כי לחברה יש עניין להשתדל לבוא ולאסוף/לספק את המוצרים המוחלפים כמה שיותר מהר.
  2. המזמין מקבל את המזרן לתקופת ניסיון של עד 100 יום ללא ניילון, במידה ויבקש המזמין לבטל את העסקה יכול המזמין לבטל לאחר 14 יום מיום אספקת המזרן בלבד. לפי תנאי ביטול עסקה ישא המזמין רק בתשלום בגין דמי הובלת המזרן בחזרה למפעל בסך של 270 ₪ ובדמי מגן המזרן המיוחד שיישאר בידי המזמין בסך של 200 ₪ בלבד. 

לא ניתן להחזיר את המוצרים הבאים:
– מוצרים שהוזמנו בהתאמה אישית עבור הלקוח או מזרנים במידות לא סטנדרטיות.

– כריות ואביזרים נלווים

– מיטות ואביזרי מיטה, או מיטות שהוזמנו בהתאמה אישית עבור הלקוח או לחילופין הורכבו בבית הלקוח.

– מוצרים שנפגמו.

תעודת אחריות

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

לפתיחת הצ'אט
1
צריכים עזרה? לחצו עלי 👈
Polimedia
שלום👋
תרגישו חופשי לשאול שאלה או לבקש עזרה😇
דילוג לתוכן