איך לבחור את המזרן המומלץ ביותר?

רכישת מזרן חדש היא מהלך שעושים אחת לכמה שנים. יש אנשים שרגילים לישון על המזרן שלהם גג 5 שנים ויש כאלו שמעדיפים מזרונים שמחזיקים לאורך שנים רבות. מזרן מורכב משכבות רבות המשתנות בעובי, בצפיפות, בגמישות וברמת הקושי, על מנת להרכיב את המזרן המושלם, חשוב להתאים את הרכב השכבות לצרכים האישיים של השוכב עליו החל משכבת בסיס, שכבות אמצע, שכבות הרכות שמעניקות תמיכה ועד הסגירה בתפירת קווילט מבד איכותי.

מזרן זוגי מומלץ הוא משהו שקצת קשה למצוא היום בין המבחר הענק המוצע על ידי חברות המזרנים: יש מזרנים עם קפיצים, מזרן פולימר ללא קפיצים, מזרני ויסקו, מזרן לטקס, מזרונים אורטופדיים ועוד. בשוק קיימים היצע של דגמים שונים עם הרכב שכבות שונה, עובי שונה של השכבות ורמות קושי שונות. פולימדיה למשל מציעה להתאים לך את המזרן ואת הרכב השכבות באופן אישי ופרטני לצרכי האישיים,
אז מהיכן מתחילים?

נתחיל להכיר את השכבות

בין שכבות המזרן הפופולריות ביותר נמצא את שכבת הויסקו הנקראת גם memory foam ואת שכבת הלטקס הטבעי העשויה מעץ השרף, שכבות אלו הן שכבות אלסטיות אשר תורמות לתחושת הרכות בעת השינה וכן לייצוב משקל הגוף על המזרן. חשוב לזכור שמזרנים לא יכולים להכיל רק שכבה אחת שהיא רכה ובדרך כלל שכבות אלו יגיעו במזרן סטנדרטי בעובי של 3 עד 5 ס”מ, קיימים גם מזרנים בהם השכבות יותר עבות ונעות בעובי של 6-10 ס”מ.

בסיס המזרן הוא החלק התומך העיקרי של המזרן ושל כל המשקל אשר מונח עליו. רוב השכבות התומכות של המזרן וכן שכבת הבסיס יהיו עשויות מחומר אשר נקרא פולימר. מזרני פולימרים ידועים בעיקר כמזרנים ללא קפיצים המשלבים שכבות בצפיפות ומשקל שונה.

פולימר הוא חומר מוקצף ובשפה המקצועית הוא נקרא גם פוליאוריתן מוקצף. זה הוא ספוג אשר איכותו נמדדת על סמך רמת הדחיסות של החומר והמשקל שלו בק”ג למטר מעוקב – קוב. ככל שהחומר דחוס ושוקל יותר, כך גם המזרן יהיה קשה ויציב יותר לאורך שנים, ככל שהחומר פחות דחוס, הוא יהיה רך יותר ולכן כדאי לשלב אותו במזרן רק כדי להקנות רכות ולא לטובת היציבות של למזרן, פולימרים בצפיפות נמוכה עלולים להיות רכים מידי וכן לשקוע לאחר זמן קצר במידה והם השכבה התומכת של המזרן.

המזרן המושלם ישלב יחס נכון בין פולימרים לשכבות נוחות כמו ויסקו ולטקס, זאת על מנת ליצור תמיכה מושלמת לגוף יחד עם חווית שינה מפנקת במיוחד.

אז מזרן רך או קשה? מה עדיף

כל אדם בנוי בצורה שונה, כל אדם הוא בעל משקל וגובה שונה וכן בעיות בריאות שונות. הדרך הנכונה ביותר לבחור את המזרן המומלץ היא לבחור מזרן אשר יותאם לנתונים הפיזיולוגים שלכם: לפי משקל הגוף, הגובה, בעיות הבריאות הקיימות, צורת השינה ועוד לכן הדבר החשוב ביותר שיש לשים לב אליו הוא המשקל והגובה שלנו ביחס לדרגת הקושי של המזרן.
מזרון רך או קשה מתאים לכל אדם באופן אינדיבידואלי, אנשים במשקל גבוה יכולים לחוש שמזרן הוא רך בעוד שאנשים במשקל נמוך יותר יחושו שאותו מזרן הוא בכלל קשה, זאת בגלל כמות הלחץ שמופעל על המזרון. 

בדרך כלל אנשים שמתאים להם מזרן רך ימצאו במשקלים שנעים בין 50 עד 70 קילו. מזרן רך יכול לסייע גם בהרפייה של האזור הכואב. אנשים הסובלים מכאבים מפושטים בגוף, עצמות בולטות בגב, כאבים בגב התחתון, העליון ועוד, אלו אנשים שחייבים מזרן רך אשר ידע לספוג את משקל הגוף שלהם לתוכו ובכך לספוג את הכאב ולא להפעיל לחץ על הנקודות הרגישות. מזרן קשה יתאים לאנשים במשקל שהוא מעל 80-90 קילו, כמובן שניתן לשלב שכבות רכות כמו ויסקו, לטקס או ספוג רך כדי להקנות למזרן רכות ותמיכה לגוף בזמן השינה.  

לאנשים במשקל מעל 120 קילו חייבים לשכב על מזרן עם תמיכות ודרגת קושי יציבה שתדע להחזיק את משקל הגוף במהלך הלילה. אנשים בעלי משקל גבוה יחסית בדרך כלל יסבלו משקיעה של המזרן לאחר מספר שנים בודדות בעיקר בחלק המרכזי של המזרן, באזור הגב התחתון. שקיעה זו מתקיימת בדרך כלל במזרני קפיצים שונים או במזרני ספוג פולימר ששכבת בסיס המזרן עשויה פולימר לא איכותי בצפיפות נמוכה. פולימר איכותי ויציב לבסיס מזרן מהסוג הזה נקרא SK 40 והוא במשקל של 40 ק”ג לקוב. פולימר זה ייתן הכי הרבה תמיכה לגב בעת שכיבה ממושכת על המזרן וכן יאריך משמעותי את חייו של המזרן.

לאנשים כבדי משקל בדרך כלל נשלב את השכבה האנטומית הייחודית שלנו. שכבה אנטומית היא שכבה אורטופדית אשר מסייעת לשיפור זרימת הדם ולחלוקת המשקל של הגוף באופן שווה ואחיד על פני שטח המזרן. כך היא עוזרת להקל על הלחץ באזורים שונים בגוף בזמן השינה ולהקנות חווית שינה בריאה ונינוחה.

ויסקו או לטקס?

לכל מזרן היום ניתן להוסיף שכבת לטקס או ויסקו וזה בעצם מה שהופך את שמו של המזרן לכזה.
מזרני לטקס ומזרני ויסקו הם מזרנים המכילים בתוכם שכבה בעובי ובמרקם המשתנה ממזרן למזרן. ויסקו ולטקס בדרך כלל יהיו בין השכבות העליונות במזרן על מנת לייצר תחושת רכות ופינוק. כמו כן ניתן לייצר מזרן המשלב גם שכבות ויסקו וגם שכבת לטקס באחד חשוב לזכור, ככל שעובי השכבה הרכה גדל כך המזרן יספק יותר רכות. אך לא לכל אדם מתאים מזרן רך.

מזרן ויסקו או לטקס מתאים לאנשים הסובלים מכאבי מפרקים עצמות בולטות בגב או כאבים מפושטים בגוף, אלו יהיו מזרנים יחסית רכים אשר ידעו לספוג את משקל הגוף לתוך המזרן ולספק תמיכה לכאב.
מזרן המשלב שכבה עבה של ויסקו לא מתאים לאנשים הסובלים מחום גוף גבוה או הזעות במהלך הלילה, זאת מכיוון שחומר הויסקו יודע לקלוט את טמפרטורת הגוף ולשמור אותה. לקרוא עוד על חומר הויסקו >>

מזרן לטקס הוא מזרן מומלץ ביותר לאנשים הסובלים מאלרגיות, לטקס הוא חומר טבעי המופק משרף של עץ הגומי הנקרא גם עץ הקווצוץ. שכבת הלטקס עוזרת לצמצם את הצטברות קרדית אבק הבית במזרן וכך מפחית את הגירויים בסביבת השינה הגורמים לאלרגיות כמו אלרגיה לאבק. לקרוא עוד על שכבת הלטקס הייחודית >>

מידע נוסף בנושא מזרנים

מזרן בהתאמה אישית

מזרן אורטופדי לכאבים ובעיות בגב

מה זה מזרן אנטומי

אז מזרן עם, או בלי קפיצים?

מזרן לטקס – כל מה שצריך לדעת

מזרן ויסקו כל היתרונות והחסרונות

מוצרים שצפית בהם לאחרונה

לא צפית במוצרים עדיין...

אנחנו יודעים מה טוב לשינה שלך

בפולימדיה אנו מייצרים את המזרנים בהתאמה אישית מלאה עם הרכב שכבות אשר משתנה בעובי ובצפיפות של כל שכבה ושכבה. אנו מתאימים את המזרן על סמך משקל הגוף, הגובה, אם קיימת בעיה בריאותית, דרגת הקושי הרצויה ועוד.  מטרת השילוב הנכון של כל השכבות ביחד היא לייצר תמיכה מירבית לגוף.  מזרנים בהתאמה אישית יכולים להיות מזרונים המשלבים שכבת ויסקו, שכבת לטקס או מזרנים אשר משלבים ויסקו ולטקס יחד במזרן אחד, כמו כן הם יכולים להיות מזרנים אורטופדיים עם שכבה ייחודית לפיזור לחצים.

מלאו את השאלון הייחודי שיעזור לנו להרכיב עבורכם את המזרן המושלם

המוצרים שלנו

השאירו פרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת ביותר!

המלצות מכאלה שכבר הבינו
שקיימת חווית שינה

טובה יותר

תכירו את השכבה האנטומית הייחודית שלנו.

כל מזרן המשלב את השכבה האנטומית שלנו נחשב למזרן אנטומי –
שכבה זו אחראית על פיזור לחצים אחיד של משקל הגוף על פני שטח המזרן,
מה שתורם לאיזון ויציבות בזמן השינה וכן לשינה עמוקה ובריאה יותר.
שכבה אנטומית במזרן מסייעת לשפר את זרימת הדם בגוף ולאזן את
הסירקולציה של הדם בתא, בכך תורמת לזרימה תקינה של הדם אל מערכות
שונות בגוף אשר מתחדשות ומתפקדות דווקא בזמן השינה שלנו.

המלצות מכאלה שכבר הבינו
שקיימת חווית שינה

טובה יותר

אולי יעניין אותך גם...

מזרן בהתאמה אישית

מזרן אורטופדי לכאבים ובעיות בגב

מה זה מזרן אנטומי

אז מזרן עם, או בלי קפיצים?

מזרן לטקס – כל מה שצריך לדעת

מזרן ויסקו כל היתרונות והחסרונות

איך לבחור את המזרן המומלץ ביותר?

חברים במועדון הלקוחות מקבלים הטבות ומבצעים לפני כולם

הרשמו עכשיו וקבלו ישירות למייל 10% הנחה לקניה ראשונה באתר

תנאי ביטולים והחזרים

  1. המזמין מקבל המוצר/ים (לא כולל מיטות ואביזרי ריהוט), לתקופת ניסיון של עד 100 יום ללא ניילון, במידה ובתום תקופת הניסיון יבקש המזמין להחליף את המוצר/ים, יהיה על המזמין לספק או לשלוח את המזרן למפעל על חשבונו, החברה מתחייבת כי באותו היום תשנה את הרכב השכבות ללא עלות והוא יהיה מוכן לאספקה, במידה והמזמין יבקש תוספת שכבות שאינה כלולה במפרט המזרן המקורי, השכבות יהיו בעלות נוספת.

תנאי ההזמנה והניסיון הם בכפוף לנהלי החברה וכמפורט להלן:

  1. ידוע למזמין שהמוצרים ניתנים לו לתקופת ניסיון של עד 100 יום מיום אספקתם אליו (להלן “תקופת הניסיון”).
  2. ידוע למזמין שיוסר בנוכחותו הניילון מהמוצרים. לחלק העליון של המוצרים מצורפת רפידת מגן מזרן (להלן “מגן המזרן”) שאסור עליו להסירו ו/או להשחיתו כל עוד המוצרים נמצאים אצלו בתקופת הניסיון.
  3. המזמין מתחייב שבכל תקופת הניסיון יקפיד להניח מעל משטח בסיס המיטה סדין ו/או שמיכה כך שתחתית המזרן לא תגיע למגע ישיר עם משטח בסיס המיטה.
  4. ידוע למזמין שבמידה ויבחר להחליף את המוצרים במהלך 100 ימי הניסיון יהיה עליו להתקשר למחלקת קשרי הלקוחות בטלפון: 03-559-7857.
  5. במידה והמזמין יהיה מעוניין להחליף או לשנות את הרכב השכבות של המזרן שרכש, יהיה על המזמין להביא את המזרן למפעל וכן לדאוג לאיסוף לאחר מכן. במידה ויהיה מעוניין בשירותי ההובלה של החברה מביתו למפעל החברה ובחזרה, יישא המזמין רק בתשלום בגין דמי הובלת המזרן בסך של 200 ₪ לכל כיוון.
  1. ידוע למזמין כי לחברה יש עניין להשתדל לבוא ולאסוף/לספק את המוצרים המוחלפים כמה שיותר מהר.
  2. המזמין מקבל את המזרן לתקופת ניסיון של עד 100 יום ללא ניילון, במידה ויבקש המזמין לבטל את העסקה יכול המזמין לבטל לאחר 14 יום מיום אספקת המזרן בלבד. לפי תנאי ביטול עסקה ישא המזמין רק בתשלום בגין דמי הובלת המזרן בחזרה למפעל בסך של 270 ₪ ובדמי מגן המזרן המיוחד שיישאר בידי המזמין בסך של 200 ₪ בלבד. 

לא ניתן להחזיר את המוצרים הבאים:
– מוצרים שהוזמנו בהתאמה אישית עבור הלקוח או מזרנים במידות לא סטנדרטיות.

– כריות ואביזרים נלווים

– מיטות ואביזרי מיטה, או מיטות שהוזמנו בהתאמה אישית עבור הלקוח או לחילופין הורכבו בבית הלקוח.

– מוצרים שנפגמו.

תעודת אחריות

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

לפתיחת הצ'אט
1
צריכים עזרה? לחצו עלי 👈
Polimedia
שלום👋
תרגישו חופשי לשאול שאלה או לבקש עזרה😇
דילוג לתוכן