פולימדיה

3 טיפים לניקוי וחיטוי מזרונים ומיטות

בממוצע כל אדם נמצא במיטה שלו כ-8 שעות ביממה, כלומר זהו המקום שאנחנו מבלים בו שליש מהחיים! לפיכך כדאי מאוד לוודא שהוא נקי לחלוטין ושלא מתחבאים מזיקים שונים בתוך המיטה. בעמוד זה תמצאו 3 טיפים מועילים לניקוי וחיטוי מיטות כך שלא יגיעו אורחים לא רצויים למקום שבו אתם ישנים.

אוורור המזרון והגנה עליו

הטיפ הראשון בדרך לשינה ערבה במיטה נקייה, הוא לאוורר מעת לעת את המזרון. אמנם לכאורה חשיפת המזרון והנחתו במקום מאוורר עלולה לגרום ללכלוכים, אבל בפועל אם מקפידים לאוורר את המזרון בתדירות של 3-4 פעמים בחודש התוצאה תהיה מזרון ללא מזיקים. אין צורך לאוורר את המזרון למשך זמן ממושך, גם 20-30 דקות מספיקות בתנאי שמקפידים על תדירות נכונה.

מעבר לאיוורור המזרן, חלק מהטיפ הוא גם להגן על המזרון, על ידי שימוש במצעים איכותיים שמכסים את כל המזרון וכך גם מספקים לו הגנה. המהדרין יכולים להשתמש גם בשעוונית או במגן ייעודי. חשוב מאוד גם לשאוב את המזרון פעם בשבוע כדי שלא יצטבר בתוכו אבק ולא יסתתרו בו מזיקים דוגמת פשפש המיטה.

ניקוי כתמים ממזרונים

אם נוצר כתם מסוים על המזרן, חשוב מאוד לנקות אותו במהירות וביעילות כדי שלא יצטברו בו חיידקים או מזיקים אחרים.

בחלק גדול מהמקרים אפשר לנקות כתמים ממיטות גם באמצעים ביתיים פשוטים.
אם הכתם נגרם בגלל שנשפכו נוזלים על המזרון חשוב קודם כל לספוג כמה שיותר נוזלים באמצעות ספוגית כדי שהרטיבות לא תחלחל לתוך המזרון. לצורך הניקיון עצמו כדאי להכין תמיסה שיש בה אבקת כביסה, קצת חומץ ומים חמימים (היחס בין המים לחומץ צריך להיות 1:1). מספיגים בד עדין או מטלית רכה בתמיסה ומשפשפים בזהירות את הכתם. הזהירות הכרחית כדי לא לשחוק את המזרון וכמו כן אסור להרטיב את המזרון יותר מדי (כדי לא לגרום להתעפשות ולעובש).
לאחר שמסיימים את הניקיון חשוב לייבש את המזרון עם למשל פן או בשמש.

שימו לב – אין להשתמש באקונומיקה כדי לנקות מזרונים!

אחת לשנה – ניקיון מקצועי

הקפדה על כל הטיפים הנ”ל שומרת על המזרון ומונעת היווצרות עובש, התרבות חיידקים ומצבים שבהם מסתתרים מזיקים בעייתיים.

יחד עם זאת מומלץ פעם בשנה לבצע גם ניקיון מקצועי בעזרת חומרים ייעודיים ובטכניקות חדשניות – כך שהמזרון יהיה נקי באמת. חיטוי יסודי בעזרת אנשי מקצוע מבטיח גם את הדברת פשפש המיטה אם חלילה הוא שוכן מתחת לסדינים שלכם. באופן כללי חיטוי מקצועי יכול לספק לכם ראש שקט באמת ושינה ערבה.

כיום, השיטה הטובה ביותר לביצוע ניקוי וחיטוי מיטות וספות מקצועי, היא באמצעות חומרים אורגניים וקיטור חם.

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.